Czym jest Furror?


Furror to konwent furry. Tegoroczna edycja odbywa się 20 października w hotelu w Łodzi i jej motywem przewodnim jest słowiańska mitologia. Na poniższej stronie znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na jej temat, a na dedykowanych podstronach znajdziesz szerszy opis jak wziąć udział i kto organizuje konwent.
 

Motyw przewodni - słowiańska mitologia


(...) dzięki trenowanym latami na wpół zwierzęcym instynktom szybkim ruchem uskoczył przed rozciągającymi się pazurami leszego. Natychmiast zamachnął się rozcinając srebrną klingą plątaninę wijących się korzeni. Potwór zamarł. Tumult nagle ucichł. Po chwili z głośnym trzaskiem leszy padł na ziemię.
- UwU - skwitował wiedźmin (...)


Leśne ostępy, mroczne mokradła, pola, lasy i jeziora, a także mieszkające w nich różnorakie stwory, bóstwa i demony. Wszystko to znajdziemy w słowiańskiej mitologii. Motywy te były wielokrotnie poruszane w sztuce, literaturze, filmach i grach komputerowych, które zawładneły wyobraźnią i stworzyły szereg skojarzeń, które teraz łączymy z kulturą naszych przodków. Ludowe tradycje, szukanie kwiatu paproci, gusła, wiedźmini walczący z potworami i układajacy oryginalne fraszki, wampiry, wilkołaki, czarty, południce i północnice, a nawet bimbrownicy... a wszystko to trafia teraz do furasów!

Tegoroczny motyw przewodni zawiera wszystko co łączymy z wierzeniami słowian. Znajdzie sie tu miejsce zarówno na łowców potworów, jak i na ludowe bajania, na średniowiecznych wojów, jak i na magów.

 


Co się będzie działo?


Furror w tym roku to dwudniowa impreza odbywająca się w hotelu. Do dyspozycji mamy kilka sal prelekcyjnych oraz przestronne lobby. Osoby chętne mogą zgłosić swoje propozycje punktów programowych - informację jak to zrobić znajdziesz w dziale "Wnieś swój wkład!". Kompletny plan punktów programowych będzie więc dostępny dopiero na kilka tygodni przed imprezą.

Gorąco zachęcamy do zgłaszania swoich punktów programowych! Przewidywane przez nas bloki atrakcji to: blok prelekcyjny, blok atrakcji dla fursuiterów, blok integracyjno-zapoznawczy (dla osób nowych lub chcących poznać kolejne futrzaki) i blok turniejowy.

Tradycyjnie odbędą się prelekcje na różne tematy (nie jest konieczne by wszystkie prelekcje nawiązywały do motywu przewodniego) oraz organizowane będą konkursy i turnieje. Wieczorem odbęda sie oficjalne imprezy: impreza w stylu klubowym oraz impreza z dancefloorem.
Dla chętnych dostepne będzie karaoke, portal VR, a przyjezdny alchemik ze Szkoły Feniksa oferować będzie mikstury i napary wzmacniające przez cały czas trwania konwentu. Udostępniony będzie Photoshoot, na którym będzie można zrobić sobie zdjęcia w fursuicie i z rekwizytami. Dla fursuiterów udostępniony będzie fursuit lounge, a w nim suszarnia do fursuitów i elektrolity.

Ten opis z pewnością będzie stale poszerzany!